Wpisy użytkownika Brolly z dnia 2 stycznia 2014

Liczba wpisów: 15

szczufroo
 
Brolly: Cześć, pora na Dragon Ball a mianowicie czas na przypomnienie naszego Bohatera Songa i jego przyjaciół zapraszam :)
 

szczufroo
 
Brolly: wiec zaczniemy od postaci na początek bardock
wojownik niskiej rangi, o typowych dla Saiyanina czarnych włosach i białych oczach, jasnokremowej skórze. Ojciec Son Goku i Raditza, daleki krewny Tullece'a. W serialu animowanym i mandze występuje jedynie pobieżnie. Jest protagonistą dwóch odcinków specjalnych: Samotny finał walki ~Ojciec Wojownika Z, Kakarotto - ten, który rzucił wyzwanie Freezerowi.
Bardock samotnie stawił czoła ciemiężycielowi Saiyan, Freezerowi. Jak wynika z najnowszego odcinka specjalnego, w wyniku zderzenia z Death Ball Changelinga cofnął się czasie, trafiwszy do okresu, w którym jego rodzinna planeta nazywa się Plant i jest zamieszkiwana przez Plantian, nie Saiyan czy Tsufulian. Na planetę przybywa Chilled, przodek Freezera. Próbuje zabić Bardocka, gdyż broni planety, którą kosmiczny pirat pragnie podbić, jednak nie udaje mu się to, ponieważ Bardock osiąga poziom Super Saiyanina. Chilledowi udaje się ewakuować z planety, jednak umiera na stole operacyjnym. Przed śmiercią mówi, żeby przekazać jego rodzinie, aby strzegli się rasy, która potrafi zmienić swój kolor włosów - Saiyan. Tak rodzi się legenda o Super Saiyaninie. Cecha charakterystyczna: blizna na policzku, zielona zbroja.
Osiągnięte poziomy:
SSJ
 

szczufroo
 
Brolly: BRA:
córka Vegety i Bulmy, siostra Trunksa. Tak jak Trunks jest ona pół-człowiekiem pół-saiyanką. Ma po matce niebieskie włosy i jej dominujący charakter. Mimo iż jest w połowie Saiyanką, nie odziedziczyła słynnego saiyańskiego zamiłowania do walki. Wręcz przeciwnie, przeważyły geny matki i dzięki temu jest bardzo kobieca.
 

szczufroo
 
Brolly: BROLLY:
jest legendarnym Saiyaninem pochodzącym z planety Vegeta, synem Paragasa urodzonym tego samego dnia co Son Gokū. Okazuje się być legendarnym Super Saiyaninem (rodzącym się raz na 1000 lat). Jako niemowlę jego siła wynosiła dziesięć tysięcy jednostek, z wiekiem rosła. Od urodzenia potrafił zmieniać się w SSJ. Jako jedyny osiągnął poziom Legendarnego Super Saiyanina. Pojawia się wyłącznie w filmach kinowych Dragon Ball Z (w częściach 8, 10 i 11). Nienawidzi Son Gokū za to, że bardzo głośno płakał gdy obaj siedzieli w inkubatorach na (planecie) Vegecie.
Poziomy SSJ:
Super Saiyanin – normalny poziom Super Saiyanina
Legendarny Super Saiyanin – wszystkie mięśnie Brollego napinają się (sprawia złudzenie wyższego), zanikają źrenice, włosy przybierają kolor zielony podobnie jak aura.
 

szczufroo
 
Brolly: Bulma Junior:
W 1/16 Saiyanka, matka Vegety Jr, wnuczka albo Bry albo Trunksa. Wystawiła syna do walki na ostatnim Tenkaichi Budokai w serii GT. Jest spadkobierczynią firmy Capsule Corporation.
 

szczufroo
 
Brolly: Celipa:
jedyna znana Saiyanka czystej krwi. Należała do zespołu Bardocka i razem z innymi jego członkami wykonywała rozkazy Freezera. Zginęła w walce z Dodorią.
 

szczufroo
 
Brolly: Pan:
córka Son Gohana i Videl, wnuczka Chichi i Son Gokū, a także Mr Satana. Ma ciemne włosy związane pomarańczową chustą. Nosi czerwoną bluzkę i jeansowe spodnie z łańcuchem. W 1/4 saiyanka. W wieku 4 lat udaje się jej oblecieć Ziemię dookoła w zadziwiająco krótkim czasie. W serii Dragon Ball GT wraz z Son Goku i Trunksem leci w kosmos na poszukiwania Czarno gwiezdnych Smoczych Kul. Dzięki niej Goku zdołał zapanować nad przemianą w Golden Ozaru i przybrał postać SSJ4.
 

szczufroo
 
Brolly: Nappa:
jest jednym z nielicznych Saiyan, którzy przeżyli wybuch planety Vegeta. Razem z Raditzem i Vegetą wypełnia zadania zlecone mu przez Freezera. Jest silniejszy od Raditza ale słabszy od Vegety. Zawsze towarzyszy Vegecie i słucha jego poleceń, ponieważ jest on jego księciem. Nappa wraz z Vegetą przybywa na Ziemię w celu jej podbicia, jednak zostaje zabity przez Vegetę, który twierdzi, że nie jest mu już potrzebny.
 

szczufroo
 
Brolly: Król Vegeta:
w polskiej wersji anime. Król Wegeta) to ojciec Vegety i Tarbla. Dawny król planety Vegeta. Zginął podczas rebelii u Freezera.
 

szczufroo
 
Brolly: Panbukin:
średniego wzrostu tęgi Saiyanin. Należał do zespołu Bardocka i tak jak inni jego towarzysze zginął z rąk ludzi Dodori.
 

szczufroo
 
Brolly: Paragas:
ojciec Legendarnego Super Saiyanina Brolly'ego. Był on wojownikiem niskiej klasy i wiernie służył Królowi Vegecie. Gdy dowiedział się o tym, że jego syn za swoją niesamowitą siłę ma zostać uśmiercony sprzeciwił się władcy. Przeżył on wybuch planety Vegeta dzięki mocy syna, który stworzył barierę KI umożliwiającą przetrwać im obu w próżni.
 

szczufroo
 
Brolly: Raditz:
jest starszym bratem Goku i synem Bardocka przyleciał na Ziemię, aby sprawdzić czy Son Gokū wykonał misję, którą było podbicie tej planety i zabrać go do pomocy przy podbiciu planety dla szefa. Raditz nosi czarno-brązową zbroję i zielony Scouter. Ma długie czarne włosy.
 

szczufroo
 
Brolly: Son Gohan:
to Półsaiyanin, starszy i silniejszy syn głównego bohatera mangi i anime Dragon Ball i Chichi. Początkowo strachliwy malec, dorasta i mężnieje pod opieką Piccolo, Kulilina, a potem wraca do ojca. Ożenił się z Videl. Mimo że mógł zostać wielkim wojownikiem, wybrał drogę naukowca.
Gohan jest niezwykle utalentowanym dzieckiem. Jego najpotężniejszą techniką jest Bakuretsu Ranma. Świetnie posługuje się Renzoku Energy Dan. Najskuteczniejsza w jego wykonaniu jest fala uderzeniowa Kamehame-Ha. Gdy Gohan się wścieka, jego moc wzrasta wielokrotnie i staje się prawdziwym zagrożeniem dla przeciwnika.
Osiągnięte poziomy:
SSJ
Full Power SSJ
SSJ2
Ultimate Gohan
 

szczufroo
 
Brolly: SON GOKU:
Urodził się jako Kakarotto na planecie o nazwie Vegeta, zamieszkałej przez wojowniczą rasę Saiyan. Był synem Bardocka i nieznanej Saiyanki. Miał brata o imieniu Raditz. Już jako dziecko zostaje wysłany przez swój lud na Ziemię w celu jej zawładnięcia. Z początku agresywny malec doznaje ciężkiego upadku, podczas którego mocno uderza się w głowę. Wydarzenie to powoduje utratę pamięci oraz zmianę charakteru. Mały i spokojny już Gokū w najbliższym czasie okrutnie morduje przybranego dziadka Son Gohana, zmieniając się w wielką, niszczącą wszystko wokół i nie panującą nad sobą małpę Ōzaru, w którą zmienił się w czasie pełni Księżyca (jest to charakterystyczna cecha jego rasy). Po śmierci dziadka prowadzić życie w odosobnieniu, do chwili gdy poznaje młodą dziewczynę o imieniu Bulma. Po pewnym czasie, pełnym przygód, chłopiec zaczyna trenować w Kame House, gdzie jego mistrzem zostaje Kamesen'nin (w polskiej wersji: Genialny Żółw). Uwielbia jeść i pić.
Kilkakrotnie bierze udział w turniejach sztuk walki Tenkaichi Budokai, w jednym z nich zdobywając mistrzowski tytuł. Ratuje też świat, raz po raz zwiększając swoje możliwości. Prawdopodobnie staje się najpotężniejszym wojownikiem we wszechświecie.
Goku walczy z takimi przeciwnikami jak: Piccolo Daimaō (w polskiej wersji: Szatan Serduszko Sr.), Vegeta, Freezer (w polskiej wersji: Frezer), Cell (w polskiej wersji: Komórczak), cyborgi, Buu (w polskiej wersji: Buu Buu), legendarnym Super-Saiyaninem, czyli Brolly, z super C17, z siedmioma smokami (z każdym osobno i ze wszystkim razem, najpotężniejszy ze wszystkich smoków był Li-Shenron).
Goku nie dożywa jednak sędziwego wieku – osobnicy rasy Saiyan nie starzeją się prawie w ogóle. Pod koniec serii Dragon Ball GT, po pokonaniu ostatniego ze smoków, wyrusza razem ze smokiem Shenlongiem, opiekunem i władcą smoczych kul. Nie wiemy jednak, co dzieje się dalej.
osiągnięte poziomy:
FSSJ
SSJ
Full Power SSJ
SSJ2
SSJ3
SSJG
SSJ4 (w serii GT)
boski super saiyanin Uzyskał go jedynie Son Goku w seri "Dragon Ball Z Movie-14 Battle of Gods
 

szczufroo
 
Brolly: Son Goten:
jest Półsaiyaninem, młodszym synem Son Gokū i Chichi. Ma starszego brata, Gohana. Jako dziecko był bardzo podobny do swojego ojca. Podobieństwo to zanikało w miarę jak Goten dorastał. Poznał swojego ojca dopiero w wieku siedmiu lat, ponieważ Gokū 7 miesięcy przed urodzeniem drugiego syna umarł i ok. 8 lat przebywał w zaświatach. Dla Goku wieść o tym, że ma drugiego syna była wielkim zaskoczeniem. Gdy Goten miał siedem lat nauczył się transformacji w SSJ. Jego najlepszym przyjacielem jest Trunks, z nim też walczy w finałach w sekcji młodzików
Osiągnięte poziomy:
SSJ
Full Power SSJ