Wpisy użytkownika Brolly z dnia 8 stycznia 2014

Liczba wpisów: 20

szczufroo
 
Brolly: Gyu Mao:
Jest to człowiek masywny i wysoki. Niegdyś mieszkał na górze Frypan wraz ze swoją córką Chichi i był postrachem okolicy. Jest uczniem Żółwiego Pustelnika i rywalem Dziadka Gohana, kochającym ojcem, teściem, a po kilku latach dziadkiem i pradziadkiem.
 

szczufroo
 
Brolly: Krilan:
jeden z Wojowników Z. Przyjaciel Son Gokū. (Przez długi czas)Łysy klasztorny mnich poniżany przez braci świątynnych. Ożenił się z Androidem #18 i miał z nią córkę Marron.
 

szczufroo
 
Brolly: Maron:
przez kilka odcinków Marron była dziewczyną Kulilina. Jest mało inteligentna, kokieteryjna. Jej imię pochodzi od słowa "moron"oznaczającego debila. Mimo że była w związku z Kulilinem spotykała się jednocześnie z innymi mężczyznami.
 

szczufroo
 
Brolly: Marron:
córka Kulilina i Androida #18. Ma czarne oczy (niebieskie w DB GT) i blond włosy związane czerwonymi kokardami w dwa kucyki. Jest krzykliwa, piękna i kocha zakupy. Nosi imię po pierwszej miłości Kulilina (z drobną zmianą pisane jest przez dwa "r" i znaczy po francusku kasztan).
 

szczufroo
 
Brolly: Mister Satan:
drugoplanowa postać, debiutuje na turnieju Cella. Osiągnął poziom mocy przewyższający potencjalne możliwości człowieka, co przy pomocy małego kłamstwa pozwoliło mu stać się mistrzem świata. Satan jest postacią bardzo kontrowersyjną. Po Cell Game (turnieju Komórczaka) „kradnie” Gohanowi tytuł pogromcy Cella i zostaje okrzyknięty bohaterem Ziemi. Ma pieska o imieniu Bee, jest bliskim przyjacielem Buu. Ojciec Videl, teść Gohana, dziadek Pan. Jest też jedyną postacią ludzką, która w Dragon Ballu nigdy nie umarła.
 

szczufroo
 
Brolly: Mutaito:
żyjący wieki temu wielki mistrz sztuk walki. Był on pierwszym nauczycielem Kamesennina i Tsurusennina. Jego szkoła znajdowała się na wyspie Papaya. Mutaito był pierwszy człowiekiem w historii, który opanował technikę skupienia swojej wewnętrznej energii KI. Szkoła Mutaito w pełni rozkwitu została absolutnie zniszczona, a jej uczniowie zamordowani przez sługusy Piccolo Daimao. Mutaito ratuje Kamesennina i Tsurusennina przed Nameczaninem i toczy z nim walkę, którą przegrywa. Po ozdrowieniu wyrusza w daleką podróż, aby znaleźć sposób na pokonanie Piccolo Daimao. Ostatecznie odnajduje Kamesennina i toczy walkę z wrogiem. Stosuje wtedy technikę Mafumba i zamyka szatana w hermetycznym pojemniku. Po zastosowaniu tej techniki Mutaito umiera. Podczas treningu Son Goku u Kamiego, chłopak przenosi się w czasie by poznać Mutaito i nauczyć się od niego techniki skupiania wewnętrznej energii KI.
 

szczufroo
 
Brolly: Muten Roshi:
ponad trzystuletni mędrzec, mistrz sztuk walki (szczególnie Kung-fu), zamieszkujący razem z Oolongiem oraz Morskim Żółwiem Żółwią Chatę. Młodszy brat Urunai Baby. Poza mistrzostwem sztuk walki znany z wielkiej mądrości, ale także zamiłowania do gazet o erotycznej treści. Trener takich wojowników jak Son Gokū, Kulilin, Yamcha, Tenshinhan, Chiaotzu. Był najlepszym uczniem Mutaito – człowieka, który jako pierwszy opanował energię KI. Roshi był pierwszym człowiekiem, który wspiął się na świętą wieżę Karin, aby trenować u Wielkiego Karina – Mistrza Mistrzów i wypić jego świętą wodę. Jest też twórcą techniki Kamehame-Ha – najsławniejszego ataku w Dragon Ballu.
 

szczufroo
 
Brolly: Profesor Brief:
ekscentryczny naukowiec, prezes firmy Capsule Corporation. Wynalazł technologię, dzięki której dowolny obiekt można zamknąć w małej kapsule, bez trudu mieszczącej się w kieszeni. Skonstruował statek kosmiczny, dzięki któremu Gokū mógł dotrzeć na Namek. Profesor mieszka z żoną – panią Brief i córką Bulmą w ogromnym domu, w którym mieści się także jego laboratorium i główna siedziba jego przedsiębiorstwa. Pasją profesora jest hodowla zwierząt, których różne gatunki trzyma w ogrodzie. Jego ulubieńcem jest mały czarny kot Tama, którego (zawsze) nosi na ramieniu. On i jego żona tak bardzo kochają swoje zwierzaki, że nawet zbliżająca się zagłada miasta nie jest w stanie zmusić ich do porzucenia pupili.
 

szczufroo
 
Brolly: Tao Pai Pai:
jedna z postaci w Dragon Ball. Tao Pai Pai jest bratem Tsurusennina (Genialnego Kruka). Pracował jako płatny morderca. Wynajęty przez Red Ribbon walczył z Son Goku i wygrał. Jednak po treningu na wieży Karin, Son Goku pokonał go, do pewnego czasu sądząc, że go zabił. Stawia się on na 23. Turnieju Sztuk Walki Tenkaichi Budokai jako w większości robot, pokonując Chiaotzu. Ostatecznie przegrał w ćwierćfinale z Tenshinhanem.
 

szczufroo
 
Brolly: Tenshinhan:
kolejny Wojownik Z. Jest wysoki i dobrze zbudowany, ma łysą głowę. Jego charakterystyczną cechą jest trzecie oko. Posiada dużą moc mentalną. Jest wynalazcą technik Taiyo-Ken i Kiko-Ho (Działo Qi-Gong). Był uczniem Żurawiego Pustelnika, a później Żółwiego Pustelnika. Najbliższy przyjaciel Chiaotzu.
 

szczufroo
 
Brolly: Urunai Baba:
jest staruszką żyjącą w swoim pałacu. Zajmuje się wróżbiarstwem i przenoszeniem zmarłych do świata żywych za specjalnym pozwoleniem Yamy. Jest starszą siostrą Kame Sennina (genialnego żółwia). Nie ma pytania na które nie umiałaby odpowiedzieć. Za jej usługi wróżbiarskie trzeba zapłacić 10 mln zeni. Jeżeli nie ma się tej sumy pieniędzy można podjąć się walki z pięcioma coraz to lepszymi zawodnikami. Walki są pojedyncze, cztery z nich na ringu , a jedna z diabłem na moście pod którym znajduje się trucizna. Ma ona ciągłe kontakty z zaświatami oraz często je odwiedza, a swoje wróżby wykonuje za pomocą kryształowej kuli.
 

szczufroo
 
Brolly: Uub:
reinkarnacja zabitego przez Goku Kid Buu. Kiedy demon został oficjalnie zniszczony Son poprosił Enmę Daio władcę zaświatów, aby powrócił on któregoś dnia na Ziemię jako wcielenie dobra, ponieważ chciał ponownie się z nim zmierzyć. Enma wysłuchał jego życzenia i odtworzył go w ciele dziecka o imieniu Uub.
 

szczufroo
 
Brolly:
Yamcha:
eszcze jeden Wojownik Z, przez pewien czas postać pierwszoplanowa Dragon Ball. Były chłopak Bulmy. Na początku serii jest pustynnym rozbójnikiem bojącym się bliskiego kontaktu z dziewczynami, sceptycznie nastawionym do Son Gokū. Zawsze i wszędzie towarzyszy mu Puaru – mały, gadający i latający,niebieski kot.
Yamcha ma 183 cm wzrostu i waży 68 kg.Ma długie czarne włosy.Na jego pierwszym ubraniu widnieje kanji(muzyka).Po rozpoczęciu nauk u Żółwiego Pustelnika zmienia ubranie na strój żółwiej szkoły ze znakiem(żółw). Na samym początku Yamcha walczy mieczem, później wybiera techniki walki wręcz. Jego główną techniką jest Loga FūFū-Ken. Później poznaje specjalną technikę Mutena Roshi mianowicie Kamehameha. Jego własną i najsilniejszą techniką jest Sokidan.
 

szczufroo
 
Brolly: Piccolo:
potężny nameczański wojownik, ziemski Bóg i Piccolo Daimaō przed rozdzieleniem. Jako dziecko odesłany z rodzimej planety Namek z powodu gwałtownych globalnych zmian klimatycznych. Wylądował na Ziemi, w miejscu zwanym Krańcem Świata. Tam Piccolo spędził całe swoje dzieciństwo, czekając na przybycie „rodziców” (wśród Nameczan nie występuje podział płci, dlatego mają oni wyłącznie ojców). Po latach, nie doczekawszy się ich przybycia, Piccolo — już jako dorosły Nameczanin — opuścił statek służący mu za schronienie i wyruszył wśród Ziemian. Z czasem doszedł do wniosku, że Bóg Ziemi nie jest istotą wieczną, lecz śmiertelnikiem. Dotarł więc do Górnego Świata (zwyczajowej siedziby opiekunów Ziemi), z zamiarem zastąpienia ówczesnego Wszechmogącego (Boga). Ten jednak oświadczył Piccolo, że nie może on zostać nowym Bogiem Ziemi, póki nie pozbędzie się całego drzemiącego w nim zła. Piccolo rywalizował o boski tron z Garlikiem. Po wielu latach treningu wyrzucił z siebie całe zło, które ucieleśniło się jako Piccolo Daimaō), i stał się Nowym Wszechmogącym.
  • awatar Mmmimi: zapraszam do siebie :) skomentuj coś albo zaobserwuj ;*
Pokaż wszystkie (1) ›
 

szczufroo
 
Brolly: Piccolo Daimao Junior:
najsilniejszy nameczaniski wojownik. Jest integralną częścią Boga Ziemi. Na początku ucieleśnienie zła, później oswajając się ze światem go otaczającym przechodzi na stronę dobra. Zbliża się do pierworodnego Gokū i godzi się z tym że nigdy nie pokona Saiyanina. Był trenerem Gohana oraz Gotena i Trunksa.
 

szczufroo
 
Brolly: Piccolo Daimao:
wysoki, zielonoskóry kosmita z planety Namek. Był złą połową Mega Piccolo. Chciał zawładnąć Ziemią. Tuż przed śmiercią wypluł jajo, z którego wykluł się jego syn i reinkarnacja, Piccolo Daimaō Junior.
 

szczufroo
 
Brolly: Dente:
nowy ziemski Wszechmogący. Jako jeden z nielicznych nameczan przeżył atak Freezera na tę planetę, sprawił, że Shen Long spełnia dwa życzenia (poprzednio spełniał tylko jedno). Przyjaźni się z Kulilinem i Son Gohanem.
 

szczufroo
 
Brolly: Nail:
najsilniejszy syn i obrońca Najstarszego Nameczanina, jego siła mierzona w jednostkach wynosiła 40 000. U kresu życia dał się wchłonąć Piccolo.
 

szczufroo
 
Brolly: KamiSama:
Nameczanin, dobra połowa Mega Piccolo. Jest twórcą Smoczych Kul i Shen Longa. Seiyu: Takeshi Aon
 

szczufroo
 
Brolly: Siachoro:
jeden z najstarszych przedstawicieli rasy Nameczan. Jedyny, który przeżył gwałtowną zmianę klimatu na swojej planecie. Opiekuje się on wszystkimi nameczanami. Był twórcą oryginalnych Smoczych Kul. Przed śmiercią wyznaczył Muuriego na swojego następcę.