• Wpisów:199
  • Średnio co: 13 dni
  • Ostatni wpis:6 lata temu, 21:59
  • Licznik odwiedzin:27 750 / 2692 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Son Goku Junior:
wnuk Pan i praprawnuk Goku. Bardzo podobny do prapradziadka (przodka). Był trenowany w sztukach walki przez babcię i kolegę Packa. Odbył on podróż do domu przodka w celu odnalezienia czterogwiezdnej kuli, która miała uzdrowić chorą Pan.
Występuje tylko w ostatnim odcinku Dragon Ball GT oraz w filmie kinowym "History of Goku Jr." Dzięki swojej babci Pan, Goku jr. przechodzi na poziom SSJ. Na Turnieju Sztuk Walki spotyka Vegetę jr. Dzieci walczą ze sobą, a później zaprzyjażniają się.
Osiągnięte poziomy:
SSJ
 

 
Vegeta Junior:
jest synem Bulmy Jr i praprawnukiem Vegety. Potrafił transformować się w Super Saiyanina.
 

 
Vegeta:
jedna z głównych postaci serii Dragon Ball Z autorstwa Akiry Toriyamy. Saiya-jin, książę planety Vegeta.
Przybył na Ziemię z Nappą w celu podbicia jej, lecz jego plan nie powiódł się dzięki Goku i jego przyjaciołom, którzy po długiej walce razem go pokonali. Vegeta był wtedy potężniejszy od Goku, jednak nie dał rady pokonać równocześnie Gohana i Kuririna. Przez dłuższy czas był złym charakterem serii, jednak z czasem stał się dobry (lecz nie do końca) i pomagał innym bohaterom sagi. Potrafił poświęcić życie, by obronić Ziemię i jej mieszkańców. Ożenił się z Bulmą (co zostało potwierdzone przez Toriyamę) i miał z nią dwójkę dzieci, Trunksa i Brę. Był jednym z najlepszych przyjaciół Goku, mimo to zawsze chciał być od niego lepszy. Był samotnikiem, nie lubił towarzystwa. Walczył z takimi przeciwnikami jak: Freeza, Androidy, Cell, Buu, Bebi, Złymi smokami, Brolly. W Buu sadze Vegeta dał się opętać Babidiemu, aby stać się potężniejszym i pokonać Goku, lecz go nie słuchał. Pokazał wtedy swoją siłę umysłu i to, jaki jest dumny.
Osiągnięte poziomy:
Ozaru
SSJ
ASSJ
USSJ
SSJ2
SSJ4 (w Dragon Ball GT)
 

 
Tullece:
jeden z Saiyan ocalałych z zagłady planety Vegeta. Jak każdy przedstawiciel swojego rodu może zmieniać się w Ōzaru. Tullece wygląda prawie identycznie jak Son Gokū i Bardock. Od Bardocka wiele się nie różni, nosi inny kolor zbroi i Scoutera, ma szramę w innym miejscu i różowawy kolor skóry. Wieczny awanturnik poszukujący mocy. Pojawia się on tylko raz w 3 filmie kinowym "Drzewo mocy". Fani robią z niego wuja Goku lub też brata lecz Akira Toriyama nie zdradził nic więcej poza tym że mają podobne korzenie.
 

 
Trunks z przyszłości:
dzięki wynalazkowi swojej matki Bulmy, 17-letni chłopak wyrusza w przeszłość, by powstrzymać cyborgi przed zabiciem elity ziemskich wojowników. Potrafi przemienić się w SSJ i USSJ(Ultra Super Saiyanin). Po pokonaniu Cella wraca do swojej czasoprzestrzeni, gdzie rozprawia się z tamtejszymi tyranami. Trunks Mirai opracował wiele oryginalnych technik. Burning Attack polega na wykonaniu przez wojownika specjalnych gestów i wystrzeleniu kuli energi KI. Kolejną techniką jest Finishing Buster, lecz pojawia się ona tylko w grach DBZ. Technikę tę wykonuje poprzez podniesienie rąk do góry i wystrzeleniu kuli energii z wielkim zamachem w stronę przeciwnika. Najskuteczniejszą techniką Trunksa jest Heat Dome Attack. Polega ona na podniesieniu rąk w stronę przeciwnika i wystrzeleniu ognistej komety o niewiarygodnej szybkości i sile.
Osiągnięte poziomy:
SSJ
ASSJ
USSJ
 

 
Trunks:
jeden z głównych bohaterów Dragon Balla, syn Bulmy i Vegety. Ma niebieskie oczy i fioletowe włosy. Urodził się rok przed pojawieniem się Cella. Od najmłodszych lat był trenowany przez ojca na najlepszego wojownika. W wieku 8 lat opanował umiejętność przemiany w SSJ. Pod okiem Gokū i Piccolo nauczył się wraz z Son Gotenem Tańca Fuzji, dzięki któremu mógł stworzyć postać Gotenksa.
Osiągnięte poziomy:
SSJ
Full Power SSJ
 

 
Toteppo:
wysoki, dobrze zbudowany Saiyanin o jajowatej głowie. Ostatni z zespołu Bardocka. Jak każdy Saiyanin uwielbiał jeść, z tym że jadł o wiele bardziej niż inni. Zawsze gdy go pokazywano poza walką miał coś w ustach.
 

 
Toma:
najlepszy przyjaciel Bardocka i kolejny wojownik należący do jego zespołu. Wskutek odniesionych ran w walce z Dodorią, skonał na rękach przyjaciela.
 

 
Tarble:
st to jeden z ostatnich przedstawicieli rasy Saiyan, książę planety Vegeta, młodszy brat Vegety. Jako dziecko gdy jego ojciec Vegeta stwierdził iż nie jest on zdolny do walki by uchronić go przed Freezerem (bowiem eliminował on słabych i niezdolnych do walki) i by uniknąć hańby wysłał Tarbla na odległą planetę (bliżej nieznaną). Po wielu latach spokoju tę planetę zaatakowali dwaj bracia generałowie służący Freezerowi Avo i Cado. Nie chcąc dopuścić do zagłady planety, Tarble wraz żoną Gure wyruszyli w podróż kosmiczną na Ziemię. Aby prosić Vegetę o pomoc w walce z najeźdźcam
 

 
Son Goten:
jest Półsaiyaninem, młodszym synem Son Gokū i Chichi. Ma starszego brata, Gohana. Jako dziecko był bardzo podobny do swojego ojca. Podobieństwo to zanikało w miarę jak Goten dorastał. Poznał swojego ojca dopiero w wieku siedmiu lat, ponieważ Gokū 7 miesięcy przed urodzeniem drugiego syna umarł i ok. 8 lat przebywał w zaświatach. Dla Goku wieść o tym, że ma drugiego syna była wielkim zaskoczeniem. Gdy Goten miał siedem lat nauczył się transformacji w SSJ. Jego najlepszym przyjacielem jest Trunks, z nim też walczy w finałach w sekcji młodzików
Osiągnięte poziomy:
SSJ
Full Power SSJ
 

 
SON GOKU:
Urodził się jako Kakarotto na planecie o nazwie Vegeta, zamieszkałej przez wojowniczą rasę Saiyan. Był synem Bardocka i nieznanej Saiyanki. Miał brata o imieniu Raditz. Już jako dziecko zostaje wysłany przez swój lud na Ziemię w celu jej zawładnięcia. Z początku agresywny malec doznaje ciężkiego upadku, podczas którego mocno uderza się w głowę. Wydarzenie to powoduje utratę pamięci oraz zmianę charakteru. Mały i spokojny już Gokū w najbliższym czasie okrutnie morduje przybranego dziadka Son Gohana, zmieniając się w wielką, niszczącą wszystko wokół i nie panującą nad sobą małpę Ōzaru, w którą zmienił się w czasie pełni Księżyca (jest to charakterystyczna cecha jego rasy). Po śmierci dziadka prowadzić życie w odosobnieniu, do chwili gdy poznaje młodą dziewczynę o imieniu Bulma. Po pewnym czasie, pełnym przygód, chłopiec zaczyna trenować w Kame House, gdzie jego mistrzem zostaje Kamesen'nin (w polskiej wersji: Genialny Żółw). Uwielbia jeść i pić.
Kilkakrotnie bierze udział w turniejach sztuk walki Tenkaichi Budokai, w jednym z nich zdobywając mistrzowski tytuł. Ratuje też świat, raz po raz zwiększając swoje możliwości. Prawdopodobnie staje się najpotężniejszym wojownikiem we wszechświecie.
Goku walczy z takimi przeciwnikami jak: Piccolo Daimaō (w polskiej wersji: Szatan Serduszko Sr.), Vegeta, Freezer (w polskiej wersji: Frezer), Cell (w polskiej wersji: Komórczak), cyborgi, Buu (w polskiej wersji: Buu Buu), legendarnym Super-Saiyaninem, czyli Brolly, z super C17, z siedmioma smokami (z każdym osobno i ze wszystkim razem, najpotężniejszy ze wszystkich smoków był Li-Shenron).
Goku nie dożywa jednak sędziwego wieku – osobnicy rasy Saiyan nie starzeją się prawie w ogóle. Pod koniec serii Dragon Ball GT, po pokonaniu ostatniego ze smoków, wyrusza razem ze smokiem Shenlongiem, opiekunem i władcą smoczych kul. Nie wiemy jednak, co dzieje się dalej.
osiągnięte poziomy:
FSSJ
SSJ
Full Power SSJ
SSJ2
SSJ3
SSJG
SSJ4 (w serii GT)
boski super saiyanin Uzyskał go jedynie Son Goku w seri "Dragon Ball Z Movie-14 Battle of Gods
 

 
Son Gohan:
to Półsaiyanin, starszy i silniejszy syn głównego bohatera mangi i anime Dragon Ball i Chichi. Początkowo strachliwy malec, dorasta i mężnieje pod opieką Piccolo, Kulilina, a potem wraca do ojca. Ożenił się z Videl. Mimo że mógł zostać wielkim wojownikiem, wybrał drogę naukowca.
Gohan jest niezwykle utalentowanym dzieckiem. Jego najpotężniejszą techniką jest Bakuretsu Ranma. Świetnie posługuje się Renzoku Energy Dan. Najskuteczniejsza w jego wykonaniu jest fala uderzeniowa Kamehame-Ha. Gdy Gohan się wścieka, jego moc wzrasta wielokrotnie i staje się prawdziwym zagrożeniem dla przeciwnika.
Osiągnięte poziomy:
SSJ
Full Power SSJ
SSJ2
Ultimate Gohan
 

 
Raditz:
jest starszym bratem Goku i synem Bardocka przyleciał na Ziemię, aby sprawdzić czy Son Gokū wykonał misję, którą było podbicie tej planety i zabrać go do pomocy przy podbiciu planety dla szefa. Raditz nosi czarno-brązową zbroję i zielony Scouter. Ma długie czarne włosy.
 

 
Paragas:
ojciec Legendarnego Super Saiyanina Brolly'ego. Był on wojownikiem niskiej klasy i wiernie służył Królowi Vegecie. Gdy dowiedział się o tym, że jego syn za swoją niesamowitą siłę ma zostać uśmiercony sprzeciwił się władcy. Przeżył on wybuch planety Vegeta dzięki mocy syna, który stworzył barierę KI umożliwiającą przetrwać im obu w próżni.
 

 
Panbukin:
średniego wzrostu tęgi Saiyanin. Należał do zespołu Bardocka i tak jak inni jego towarzysze zginął z rąk ludzi Dodori.
 

 
Król Vegeta:
w polskiej wersji anime. Król Wegeta) to ojciec Vegety i Tarbla. Dawny król planety Vegeta. Zginął podczas rebelii u Freezera.
 

 
Nappa:
jest jednym z nielicznych Saiyan, którzy przeżyli wybuch planety Vegeta. Razem z Raditzem i Vegetą wypełnia zadania zlecone mu przez Freezera. Jest silniejszy od Raditza ale słabszy od Vegety. Zawsze towarzyszy Vegecie i słucha jego poleceń, ponieważ jest on jego księciem. Nappa wraz z Vegetą przybywa na Ziemię w celu jej podbicia, jednak zostaje zabity przez Vegetę, który twierdzi, że nie jest mu już potrzebny.
 

 
Pan:
córka Son Gohana i Videl, wnuczka Chichi i Son Gokū, a także Mr Satana. Ma ciemne włosy związane pomarańczową chustą. Nosi czerwoną bluzkę i jeansowe spodnie z łańcuchem. W 1/4 saiyanka. W wieku 4 lat udaje się jej oblecieć Ziemię dookoła w zadziwiająco krótkim czasie. W serii Dragon Ball GT wraz z Son Goku i Trunksem leci w kosmos na poszukiwania Czarno gwiezdnych Smoczych Kul. Dzięki niej Goku zdołał zapanować nad przemianą w Golden Ozaru i przybrał postać SSJ4.
 

 
Celipa:
jedyna znana Saiyanka czystej krwi. Należała do zespołu Bardocka i razem z innymi jego członkami wykonywała rozkazy Freezera. Zginęła w walce z Dodorią.
 

 
Bulma Junior:
W 1/16 Saiyanka, matka Vegety Jr, wnuczka albo Bry albo Trunksa. Wystawiła syna do walki na ostatnim Tenkaichi Budokai w serii GT. Jest spadkobierczynią firmy Capsule Corporation.
 

 
BROLLY:
jest legendarnym Saiyaninem pochodzącym z planety Vegeta, synem Paragasa urodzonym tego samego dnia co Son Gokū. Okazuje się być legendarnym Super Saiyaninem (rodzącym się raz na 1000 lat). Jako niemowlę jego siła wynosiła dziesięć tysięcy jednostek, z wiekiem rosła. Od urodzenia potrafił zmieniać się w SSJ. Jako jedyny osiągnął poziom Legendarnego Super Saiyanina. Pojawia się wyłącznie w filmach kinowych Dragon Ball Z (w częściach 8, 10 i 11). Nienawidzi Son Gokū za to, że bardzo głośno płakał gdy obaj siedzieli w inkubatorach na (planecie) Vegecie.
Poziomy SSJ:
Super Saiyanin – normalny poziom Super Saiyanina
Legendarny Super Saiyanin – wszystkie mięśnie Brollego napinają się (sprawia złudzenie wyższego), zanikają źrenice, włosy przybierają kolor zielony podobnie jak aura.
 

 
BRA:
córka Vegety i Bulmy, siostra Trunksa. Tak jak Trunks jest ona pół-człowiekiem pół-saiyanką. Ma po matce niebieskie włosy i jej dominujący charakter. Mimo iż jest w połowie Saiyanką, nie odziedziczyła słynnego saiyańskiego zamiłowania do walki. Wręcz przeciwnie, przeważyły geny matki i dzięki temu jest bardzo kobieca.
 

 
wiec zaczniemy od postaci na początek bardock
wojownik niskiej rangi, o typowych dla Saiyanina czarnych włosach i białych oczach, jasnokremowej skórze. Ojciec Son Goku i Raditza, daleki krewny Tullece'a. W serialu animowanym i mandze występuje jedynie pobieżnie. Jest protagonistą dwóch odcinków specjalnych: Samotny finał walki ~Ojciec Wojownika Z, Kakarotto - ten, który rzucił wyzwanie Freezerowi.
Bardock samotnie stawił czoła ciemiężycielowi Saiyan, Freezerowi. Jak wynika z najnowszego odcinka specjalnego, w wyniku zderzenia z Death Ball Changelinga cofnął się czasie, trafiwszy do okresu, w którym jego rodzinna planeta nazywa się Plant i jest zamieszkiwana przez Plantian, nie Saiyan czy Tsufulian. Na planetę przybywa Chilled, przodek Freezera. Próbuje zabić Bardocka, gdyż broni planety, którą kosmiczny pirat pragnie podbić, jednak nie udaje mu się to, ponieważ Bardock osiąga poziom Super Saiyanina. Chilledowi udaje się ewakuować z planety, jednak umiera na stole operacyjnym. Przed śmiercią mówi, żeby przekazać jego rodzinie, aby strzegli się rasy, która potrafi zmienić swój kolor włosów - Saiyan. Tak rodzi się legenda o Super Saiyaninie. Cecha charakterystyczna: blizna na policzku, zielona zbroja.
Osiągnięte poziomy:
SSJ
 

 
Cześć, pora na Dragon Ball a mianowicie czas na przypomnienie naszego Bohatera Songa i jego przyjaciół zapraszam