• Wpisów:199
  • Średnio co: 14 dni
  • Ostatni wpis:6 lata temu, 21:59
  • Licznik odwiedzin:28 801 / 2824 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Piccolo Daimao:
wysoki, zielonoskóry kosmita z planety Namek. Był złą połową Mega Piccolo. Chciał zawładnąć Ziemią. Tuż przed śmiercią wypluł jajo, z którego wykluł się jego syn i reinkarnacja, Piccolo Daimaō Junior.
 

 
Piccolo Daimao Junior:
najsilniejszy nameczaniski wojownik. Jest integralną częścią Boga Ziemi. Na początku ucieleśnienie zła, później oswajając się ze światem go otaczającym przechodzi na stronę dobra. Zbliża się do pierworodnego Gokū i godzi się z tym że nigdy nie pokona Saiyanina. Był trenerem Gohana oraz Gotena i Trunksa.
 

 
Piccolo:
potężny nameczański wojownik, ziemski Bóg i Piccolo Daimaō przed rozdzieleniem. Jako dziecko odesłany z rodzimej planety Namek z powodu gwałtownych globalnych zmian klimatycznych. Wylądował na Ziemi, w miejscu zwanym Krańcem Świata. Tam Piccolo spędził całe swoje dzieciństwo, czekając na przybycie „rodziców” (wśród Nameczan nie występuje podział płci, dlatego mają oni wyłącznie ojców). Po latach, nie doczekawszy się ich przybycia, Piccolo — już jako dorosły Nameczanin — opuścił statek służący mu za schronienie i wyruszył wśród Ziemian. Z czasem doszedł do wniosku, że Bóg Ziemi nie jest istotą wieczną, lecz śmiertelnikiem. Dotarł więc do Górnego Świata (zwyczajowej siedziby opiekunów Ziemi), z zamiarem zastąpienia ówczesnego Wszechmogącego (Boga). Ten jednak oświadczył Piccolo, że nie może on zostać nowym Bogiem Ziemi, póki nie pozbędzie się całego drzemiącego w nim zła. Piccolo rywalizował o boski tron z Garlikiem. Po wielu latach treningu wyrzucił z siebie całe zło, które ucieleśniło się jako Piccolo Daimaō), i stał się Nowym Wszechmogącym.
  • awatar Mmmimi: zapraszam do siebie :) skomentuj coś albo zaobserwuj ;*
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 

Yamcha:
eszcze jeden Wojownik Z, przez pewien czas postać pierwszoplanowa Dragon Ball. Były chłopak Bulmy. Na początku serii jest pustynnym rozbójnikiem bojącym się bliskiego kontaktu z dziewczynami, sceptycznie nastawionym do Son Gokū. Zawsze i wszędzie towarzyszy mu Puaru – mały, gadający i latający,niebieski kot.
Yamcha ma 183 cm wzrostu i waży 68 kg.Ma długie czarne włosy.Na jego pierwszym ubraniu widnieje kanji(muzyka).Po rozpoczęciu nauk u Żółwiego Pustelnika zmienia ubranie na strój żółwiej szkoły ze znakiem(żółw). Na samym początku Yamcha walczy mieczem, później wybiera techniki walki wręcz. Jego główną techniką jest Loga FūFū-Ken. Później poznaje specjalną technikę Mutena Roshi mianowicie Kamehameha. Jego własną i najsilniejszą techniką jest Sokidan.
 

 
Uub:
reinkarnacja zabitego przez Goku Kid Buu. Kiedy demon został oficjalnie zniszczony Son poprosił Enmę Daio władcę zaświatów, aby powrócił on któregoś dnia na Ziemię jako wcielenie dobra, ponieważ chciał ponownie się z nim zmierzyć. Enma wysłuchał jego życzenia i odtworzył go w ciele dziecka o imieniu Uub.
 

 
Urunai Baba:
jest staruszką żyjącą w swoim pałacu. Zajmuje się wróżbiarstwem i przenoszeniem zmarłych do świata żywych za specjalnym pozwoleniem Yamy. Jest starszą siostrą Kame Sennina (genialnego żółwia). Nie ma pytania na które nie umiałaby odpowiedzieć. Za jej usługi wróżbiarskie trzeba zapłacić 10 mln zeni. Jeżeli nie ma się tej sumy pieniędzy można podjąć się walki z pięcioma coraz to lepszymi zawodnikami. Walki są pojedyncze, cztery z nich na ringu , a jedna z diabłem na moście pod którym znajduje się trucizna. Ma ona ciągłe kontakty z zaświatami oraz często je odwiedza, a swoje wróżby wykonuje za pomocą kryształowej kuli.
 

 
Tenshinhan:
kolejny Wojownik Z. Jest wysoki i dobrze zbudowany, ma łysą głowę. Jego charakterystyczną cechą jest trzecie oko. Posiada dużą moc mentalną. Jest wynalazcą technik Taiyo-Ken i Kiko-Ho (Działo Qi-Gong). Był uczniem Żurawiego Pustelnika, a później Żółwiego Pustelnika. Najbliższy przyjaciel Chiaotzu.
 

 
Tao Pai Pai:
jedna z postaci w Dragon Ball. Tao Pai Pai jest bratem Tsurusennina (Genialnego Kruka). Pracował jako płatny morderca. Wynajęty przez Red Ribbon walczył z Son Goku i wygrał. Jednak po treningu na wieży Karin, Son Goku pokonał go, do pewnego czasu sądząc, że go zabił. Stawia się on na 23. Turnieju Sztuk Walki Tenkaichi Budokai jako w większości robot, pokonując Chiaotzu. Ostatecznie przegrał w ćwierćfinale z Tenshinhanem.
 

 
Profesor Brief:
ekscentryczny naukowiec, prezes firmy Capsule Corporation. Wynalazł technologię, dzięki której dowolny obiekt można zamknąć w małej kapsule, bez trudu mieszczącej się w kieszeni. Skonstruował statek kosmiczny, dzięki któremu Gokū mógł dotrzeć na Namek. Profesor mieszka z żoną – panią Brief i córką Bulmą w ogromnym domu, w którym mieści się także jego laboratorium i główna siedziba jego przedsiębiorstwa. Pasją profesora jest hodowla zwierząt, których różne gatunki trzyma w ogrodzie. Jego ulubieńcem jest mały czarny kot Tama, którego (zawsze) nosi na ramieniu. On i jego żona tak bardzo kochają swoje zwierzaki, że nawet zbliżająca się zagłada miasta nie jest w stanie zmusić ich do porzucenia pupili.
 

 
Muten Roshi:
ponad trzystuletni mędrzec, mistrz sztuk walki (szczególnie Kung-fu), zamieszkujący razem z Oolongiem oraz Morskim Żółwiem Żółwią Chatę. Młodszy brat Urunai Baby. Poza mistrzostwem sztuk walki znany z wielkiej mądrości, ale także zamiłowania do gazet o erotycznej treści. Trener takich wojowników jak Son Gokū, Kulilin, Yamcha, Tenshinhan, Chiaotzu. Był najlepszym uczniem Mutaito – człowieka, który jako pierwszy opanował energię KI. Roshi był pierwszym człowiekiem, który wspiął się na świętą wieżę Karin, aby trenować u Wielkiego Karina – Mistrza Mistrzów i wypić jego świętą wodę. Jest też twórcą techniki Kamehame-Ha – najsławniejszego ataku w Dragon Ballu.
 

 
Mutaito:
żyjący wieki temu wielki mistrz sztuk walki. Był on pierwszym nauczycielem Kamesennina i Tsurusennina. Jego szkoła znajdowała się na wyspie Papaya. Mutaito był pierwszy człowiekiem w historii, który opanował technikę skupienia swojej wewnętrznej energii KI. Szkoła Mutaito w pełni rozkwitu została absolutnie zniszczona, a jej uczniowie zamordowani przez sługusy Piccolo Daimao. Mutaito ratuje Kamesennina i Tsurusennina przed Nameczaninem i toczy z nim walkę, którą przegrywa. Po ozdrowieniu wyrusza w daleką podróż, aby znaleźć sposób na pokonanie Piccolo Daimao. Ostatecznie odnajduje Kamesennina i toczy walkę z wrogiem. Stosuje wtedy technikę Mafumba i zamyka szatana w hermetycznym pojemniku. Po zastosowaniu tej techniki Mutaito umiera. Podczas treningu Son Goku u Kamiego, chłopak przenosi się w czasie by poznać Mutaito i nauczyć się od niego techniki skupiania wewnętrznej energii KI.
 

 
Mister Satan:
drugoplanowa postać, debiutuje na turnieju Cella. Osiągnął poziom mocy przewyższający potencjalne możliwości człowieka, co przy pomocy małego kłamstwa pozwoliło mu stać się mistrzem świata. Satan jest postacią bardzo kontrowersyjną. Po Cell Game (turnieju Komórczaka) „kradnie” Gohanowi tytuł pogromcy Cella i zostaje okrzyknięty bohaterem Ziemi. Ma pieska o imieniu Bee, jest bliskim przyjacielem Buu. Ojciec Videl, teść Gohana, dziadek Pan. Jest też jedyną postacią ludzką, która w Dragon Ballu nigdy nie umarła.
 

 
Marron:
córka Kulilina i Androida #18. Ma czarne oczy (niebieskie w DB GT) i blond włosy związane czerwonymi kokardami w dwa kucyki. Jest krzykliwa, piękna i kocha zakupy. Nosi imię po pierwszej miłości Kulilina (z drobną zmianą pisane jest przez dwa "r" i znaczy po francusku kasztan).
 

 
Maron:
przez kilka odcinków Marron była dziewczyną Kulilina. Jest mało inteligentna, kokieteryjna. Jej imię pochodzi od słowa "moron"oznaczającego debila. Mimo że była w związku z Kulilinem spotykała się jednocześnie z innymi mężczyznami.
 

 
Krilan:
jeden z Wojowników Z. Przyjaciel Son Gokū. (Przez długi czas)Łysy klasztorny mnich poniżany przez braci świątynnych. Ożenił się z Androidem #18 i miał z nią córkę Marron.
 

 
Gyu Mao:
Jest to człowiek masywny i wysoki. Niegdyś mieszkał na górze Frypan wraz ze swoją córką Chichi i był postrachem okolicy. Jest uczniem Żółwiego Pustelnika i rywalem Dziadka Gohana, kochającym ojcem, teściem, a po kilku latach dziadkiem i pradziadkiem.
 

 
Gyoza:
postać z serii Dragon Ball. Brat Tao Pai Paia. Jest zawsze ubrany w mistrzowski strój swojej szkoły, a na głowie ma czapkę przyozdobioną głową żurawia. Kiedyś był mistrzem Tenshinhana, Chaoza i Tao Pai Paia. W młodości był przyjacielem Mutten Roshiego (Kame Senina), z którym trenował u Mutaito. Ich przyjaźń skończyła się, gdyż Kame Senin i Gyoza rywalizowali ze sobą o bycie najlepszym uczniem Mutaito. Obaj podkochiwali się też w pięknej Fan-Fan
Gdy po kilku latach nastały złe czasy i Piccolo Daimao zaczął terroryzować Ziemian. Wielu śmiałków próbowało się mu przeciwstawić – wszyscy polegli. W końcu Mutaito wyzwał go na pojedynek – wtedy Gyoza, śmiertelnie przestraszony pomysłem mistrza, odszedł z jego szkoły. Po wielu latach Mutten Roshi i Gyoza spotkali się na Tenkaichi Budokai 22 (22. Światowych Mistrzostwach sztuk walki). Jako mistrz wystawił do walki swoich dwóch uczniów: Chaoza i Tenshinhana
 

 
Dziadek Son Gohan:
przybrany dziadek Gokū, zaopiekował się nim kiedy znalazł go jako niemowlę w dżungli. Trenował z Gyū Maō u Żółwiego Pustelnika i był jego najsilniejszym uczniem (ze starego pokolenia). Zginął stratowany przez Gokū przemienionego w Oozaru w czasie pełni księżyca.
 

 
Chochi:
Ma ciemne włosy i oczy, w uszach nosi czerwone kolczyki, a na nadgarstkach czerwone bransoletki. Zazwyczaj ma na sobie fioletową sukienkę na biodrach jest przepasana jasno pomarańczowym pasem, taki sam kolor ma jej chusta, która spoczywa na jej barkach i jest zawiązana na supeł. Jest bardzo energiczną, miłą i wybuchową kobietą, zarazem jest bardzo mądra, ambitna i nadopiekuńcza. Jest żoną Son Gokū, który mimo iż jest najpotężniejszy we wszechświecie, boi się jej.
 

 
Chiaotzu:
kolejny Wojownik Z, mistrz telepatii, najlepszy przyjaciel Tenshinhana. Ma bardzo jasną wręcz bladą karnację. Trenował u Wielkiego Kaio Strefy
 

 
ZIEMIANIE
Bulma:
dziewczyna o turkusowych włosach i wielkich niebieskich oczach, początkowo jedna z głównych postaci serii z czasem coraz bardziej poboczna. Najczęściej z wszystkich bohaterów DB zmienia fryzury i ubrania. Jest wybuchowa i zrobi wszystko, by dostać to czego chce. Z czasem wyrasta na genialnego inżyniera i eksperta technicznego, pozostając przy tym kokieteryjną, świadomą swej urody pięknością. Zakochuje się w Vegecie, wychodzi za niego za mąż i rodzi mu syna Trunksa i córkę Brę. Bardzo kocha swojego męża i pomaga mu przemienić się DB GT w SSJ4 za pomocą specjalnego urządzenia, ponieważ Vegeta nie ma ogona.
 

 
Vegetto:
scalenie Son Gokū i Vegety przy pomocy Pottara Earrings (kolczyków Pottara). Vegetto powstał, gdy demon Majin Buu terroryzował Ziemię. Imię tego wojownika pochodzi z fragmentów imion wojowników z których powstał a mianowicie Vegeta Kakarotto (Son Gokū).
Vegetto odziedziczył większość cech fizycznych po Gokū – jest jego wzrostu, ma podobną twarz, czarne oczy. Fryzura składa się z dwóch części – "wysokiej i długiej" podobnie jak u Vegety i opadającego kosmyka na kształt podobny do litery "V". Jego strój to pomarańczowy podkoszulek, granatowa koszulka, granatowe spodnie, białe buty i białe rękawice. Ma więcej cech charakteru Vegety, więc kpił sobie z przeciwnika. Fuzja ta miała trwać wiecznie, jednak w żołądku Buu doszło do oddzielenia się wojowników od siebie.
Osiągnięte poziomy:
SSJ2
 

 
Gotenks:
postać fuzyjna powstała z scalenia Gotena i Truksa za pomocą Tańca Fuzyjnego). W serialu występuje jedynie w DBZ podczas Sagi Majin Buu, natomiast w filmach kinowych pojawia się kilka razy np. w #12. Ma fioletowe włosy po bokach głowy i czarne na środku.
Osiągnięte poziomy:
SSJ
SSJ3
 

 
Fuzje Saiyan
Gogeta:
postać ta powstała w wyniku scalenia Son Goku i Vegety przy użyciu techniki Taniec Fuzji. Imię tego wojownika pochodzi z fragmentów imion "części składowych", z których powstał, a mianowicie Goku i Vegeta. Gogeta osiągnął poziomy SSJ (w filmie 12 DBZ) i SSJ4 ( w serii GT). Gogeta jako SSJ4 miał czerwone włosy. Gdy scalają się dwaj wojownicy SSJ4 moc jest zbyt wielka i scalenie trwa tylko 10 minut zamiast 30.
Osiągnięte poziomy:
SSJ2
SSJ4 (w serii GT)