• Wpisów:199
  • Średnio co: 14 dni
  • Ostatni wpis:6 lata temu, 21:59
  • Licznik odwiedzin:28 802 / 2824 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Porunga:
smok spełniający życzenia na planecie Namek. Został stworzony przez Saichoro. Ziemski Shenlong został stworzony na jego wzór, ale był mniejszy. Nameczański smok mógł spełniać trzy życzenia za jednym razem, po których wypowiedzeniu rozrzucał kule po całej planecie. Kule były większe od ziemskich i można je było zbierać już po 130 dniach (tyle trwał rok na
 

 
Shenlong:
Został stworzony przez Wszechmogącego. Po zebraniu siedmiu Smoczych Kul, można było wezwać smoka, który spełniał jedno życzenie. Gdy się pojawiał całe niebo stawało się czarne. Shenlong był ogromnym zielonym smokiem. Życzenia, które miał spełnić nie mogły wykraczać poza jego kompetencje (np. nie mogły sprawić, żeby ktoś zginął lub nie mogły dotyczyć spraw pozaziemskich). Liczyło się pierwsze wypowiedziane życzenie (np. Oolong ubiegł Pilafa prosząc o damskie majteczki, co uniemożliwiło Pilafowi zdobycie władzy nad światem). Po spełnieniu życzenia, kule zamieniały się w kamienie i rozpraszały po całej Ziemi. Ponownie można było ich szukać po upływie roku.
 

 
Janemba:
Powstał w wyniku zaniedbania obowiązków kadziowego w zaświatach. Saike - Oni pracujący przy maszynie do magazynowania złych dusz nie opróżnił baryłki z tymi duszami, w wyniku przepełnienia maszyna wybuchła, a uwolnione zło zawładnęło ciałem chłopca tworząc potężnego Demona
 

 
Gozu i Mezu:
Gozu i Mezu to dwa diabły, których zadaniem jest pilnowanie, żeby nikt nie opuszczał Piekła. Gozu ma skórę koloru niebieskiego i jeden róg na środku głowy, a Mezu jest czerwony, ma dwa rogi i nosi okulary. Obaj noszą białe sportowe ubrania i trampki. Na koszulkach mają napis "Hell". Są bardzo umięśnieni, ale za to nie grzeszą rozumem. Son Goku, który do Piekła trafił spadając z Drogi Węża, ma z nimi wiele problemów, ale w końcu pokazują mu drogę powrotną (do punktu wyjścia).
 

 
Dabura:
an Podziemi, opanowany przez Babbidiego i wykorzystywany przez niego do własnych celów. Dabura ma ciemnoróżową skórę, czarną bródkę, spiczaste uszy i duże rogi. Jego ślina zamieni w kamień wszystko na czym się znajdzie. Pokonał Kuririna, Piccolo i Kibito. Jego walka z Son Gohanem pozostała nierozstrzygnięta. Buu zamienił go w ciastko i zjadł.
 

 
Zachodnia Kaio:
Kaio odpowiedzialny za zachodnie galaktyki. Bardzo niski, o fioletowej skórze. Nosi monokl i jako jedyny spośród Kaio nie ma ciemnych okularów. Rywalizuje z Północnym KaioNajbardziej jest to widoczne w czasach Turnieju zaświatów, gdzie zawodnik Zachodniego Kaio, którym jest jest Paulo Kuchan, który przysparza nie lada problemów Songowi, a gdy Songo w końcu zwycięża (i zostaje tym samym pierwszym nowo przybyłym zwycięzcą turnieju zaświatów)a, North Kaio wygrywa wcześniej założony zakład o planetę Północnym Kaio, w przypadku niepowodzenia zostałby sługą swojego rywala przez wieczność. Jest arogancki i opryskliwy. Jego wojownicy są bardzo silni.
 

 
Wschodnia Kaio:
Bogini wschodnich galaktyk. Ma zielonkawą skórę i krótkie blond włosy. Nosi ciemne okulary w czerwonych oprawkach, czarny kapelusik i różowe ubranie. Uwielbia swój motor i zmusza Son Goku do wyścigu (on oczywiście miał biec). Jej wojownicy znani są z szybkości.
 

 
Południowy Kaio:
jeden z bogów, władający południowymi galaktykami. Jest wysoki, ma różową skórę, fioletowe ubranie, ciemne okulary i kocha pokój. Jego wojownicy stosują głównie techniki defensywne.
 

 
Północny Kaio:
bóg północnych galaktyk. Mistrz sztuk walki, do którego po śmierci trafia na trening Son Goku. North Kaio ma błękitną skórę, nosi czarne ubranie i ciemne okulary typu: lenonki. Ma długie czułki, dzięki którym wie co się dzieje na świecie. Kaito mieszka na małej planetce, której siła grawitacji w porównaniu do Ziemi wynosi x10. Towarzyszą mu szympans Bubbles i świerszcz Gregory (Grześ). Zapytany przez Goku, co można robić na tak niewielkiej planecie, oburzył się, że ma wiele ciekawych zajęć, np. przejażdżki automobilem (wokół planety biegnie jedna droga), liczenie ździebeł trawy lub sikanie na odległość. Uważa, że ma świetne poczucie humoru i nie lubi ludzi, którzy go nie posiadają. Dlatego warunkiem treningu u niego jest rozśmieszenie go jakimś dowcipem. Jest twórcą technik Genki-dama i Kaio-ken.
 

 
Bogowie Kaio
Dai Kaio:
Ma długie siwe włosy, wąsy i brodę. Na co dzień nosi jeansy, starą kamizelkę i słucha rocka z boom boxa, którego nosi na ramieniu. Uznawany jest za największego wojownika we Wszechświecie. Organizuje w zaświatach turniej, którego zwycięzca będzie mógł trenować pod jego okiem przez rok. Jednak gdy Son Goku wygrywa turniej, zostaje zdyskwalifikowany (prawdopodobnie Dai Kaio uznał, że Goku jest za dobry).
 

 
Kaiobito:
Postać powstała z ówcześniejszego połączenia dwóch bogów - Kibito oraz East kaioshina (Neptuna) poprzez niewiedzę o nieodwracalnym efekcie połączenia ciał, którą Pan zaświatów(senior bogów) najwidoczniej celowo zataił. Później przez cały czas trwania Dragon Balla towarzyszy seniorowi bogów.
 

 
Kibito:
Towarzysz jednego z bogów - Neptuna. Od samego początku poznania przez bohaterów króla Neptuna zawsze mu towarzyszy, jak wszyscy bogowie ma specyficzny płaszcz, długie, siwe włosy, jego skóra ma różowy, niemalże czerwony kolor. Po pierwszym testowaniu (pookazaniu owego tricku przez Seniora Bogów)cudownego wpływu kolczyków bogów, niefortunnie i nieumyślnie Neptun wraz z Kibito stają się jedną postacią - od tej pory, aż do końca Dragon Ball GT, nazywaną Shin. Nowe wcielenie posiada wzrost Kibita, lecz cerę pobiera on od Neptuna, również głos jest zapożyczony od tej postaci.
 

 
Zachodnia Kaioshin:
jedyna kobieta wśród Kaioshinów. Podczas ataku Bibidiego na Kaioshinkai, została pierwszą ofiarą Buu. Miała różową skórę, i długie lekko fioletowe włosy. Jak reszta Kaioshin, nosiła boskie kolczyki.
 

 
Wschodni Kaioshin ( Neptun ):
Bóg Strefy Wschodniej, w pol. wersji Szin lub Neptun) – Jedyny Kaioshin, który przeżył atak Buu (nie licząc najstarszego z nich, który w tym czasie zaklęty był w magicznym mieczu). Udało mu się zniszczyć Bibidiego i zamknąć Buu w kuli. Po kilku tysiącach lat, gdy Neptun dowiedział się, że syn Bibidiego – Babidi planuje uwolnić Buu, wyruszył na Ziemię wraz ze swoim sługą Kibito, by ostrzec Goku. Gdy nie udało się powstrzymać Babidiego od wydobycia Buu z kuli, zabrał Son Gohana na planetę Kaioshinkai, żeby nauczyć go władania magicznym mieczem. Przypadkowo scalił się z Kibito, ponieważ Senior Bogów nie powiedział im, że scalenia za pomocą boskich kolczyków nie da się odwrócić. Po scaleniu stali się nową osobą – Kaiobito (Szibito, Kibitoshin). East Kaioshin był niski, miał fioletową skórę i białego irokeza na głowie. Nosił także boskie kolczyki.
 

 
Połudnowy Kaioshin:
najsilniejszy z Kaioshinów, jednak został zabity przez Buu. Był wysoki i umięśniony, na głowie miał jak reszta Kaioshinów irokeza. Nosił boskie kolczyki.
 

 
Północny Kaioshin:
jeden z Kaioshinów. Podczas walki z Buu został przez niego wchłonięty. Miał różową skórę, fioletowe włosy i wąsy. Lubił łowić ryby. Nosił boskie kolczyki.
 

 
Dai Kaioshin:
był najważniejszym z wszystkich Kaioshin. Był gruby, z fioletowym kosmykiem włosów na czubku głowy. Ocalił East Kaioshina, przez co sam został wchłonięty przez Buu, podczas ataku Bibidiego. Buu po wchłonięciu Dai Kaioshina zrobił się gruby i nieco złagodniał. Jak wszyscy Kaioshin nosił boskie kolczyki.
 

 
Bogowie Kaio-Shin
Ro Dai Kaioshin:
najstarszy z wszystkich bogów, został uwięziony w magicznym mieczu przez demony. Uwolniony, gdy Son Goku i jego syn Son Gohan przypadkiem zniszczyli miecz, wtedy bóg obiecał zwiększyć moc Son Gohanowi, w zamian za randkę z Bulmą. Ro Dai Kaioshin ma fioletową skórę, trochę siwych włosów na głowie i wąsik. Swoją brzydotę tłumaczy tym, że w przeszłości scalił się z wiedźmą. Oddał swoje życie Goku.
 

 
Slug:
jeden z nielicznych nameczańskich wojowników, którzy przetrwali zmianę klimatyczną (Slug Przeniósł się wtedy na inną planetę). Pragnął zebrać ziemskie Smocze Kule, by odzyskać młodość, a wraz z nią również siłę. Pojawia się w 4 filmie kinowym DBZ.
 

 
Muuri:
pierwsze dziecko Najstarszego. Przez długi czas jeden z nameczańskich choro (choro = starszy), po Sadze Freezera nowy przywódca Nameczan.
 

 
Siachoro:
jeden z najstarszych przedstawicieli rasy Nameczan. Jedyny, który przeżył gwałtowną zmianę klimatu na swojej planecie. Opiekuje się on wszystkimi nameczanami. Był twórcą oryginalnych Smoczych Kul. Przed śmiercią wyznaczył Muuriego na swojego następcę.
 

 
KamiSama:
Nameczanin, dobra połowa Mega Piccolo. Jest twórcą Smoczych Kul i Shen Longa. Seiyu: Takeshi Aon
 

 
Nail:
najsilniejszy syn i obrońca Najstarszego Nameczanina, jego siła mierzona w jednostkach wynosiła 40 000. U kresu życia dał się wchłonąć Piccolo.
 

 
Dente:
nowy ziemski Wszechmogący. Jako jeden z nielicznych nameczan przeżył atak Freezera na tę planetę, sprawił, że Shen Long spełnia dwa życzenia (poprzednio spełniał tylko jedno). Przyjaźni się z Kulilinem i Son Gohanem.