• Wpisów:199
  • Średnio co: 14 dni
  • Ostatni wpis:6 lata temu, 21:59
  • Licznik odwiedzin:28 803 / 2824 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Cell:
Jest dziełem doktora Gero (pol. doktora Żiro) i mieszanką materiału genetycznej najpotężniejszych wojowników w Dragon Ball miedzy innymi : SonGoku,Vegeta i Piccolo Daimao.
Cell posiada zdolność wchłaniania energii innych istot za pomocą żądła umieszczonego na końcu ogona. Proces ten powiększa możliwości Cella i zwiększa jego siłę. Dokładna ilość dostarczanej energii zależy od poziomu mocy ofiary. Aby osiągnąć ostatnie stadium rozwoju musi wchłonąć androidy C17 i C18. Za każdym razem, kiedy wchłonie któregoś z cyborgów zmienia wygląd i staje się potężniejszy.
 

 
Android #20:
naukowiec pracujący dla armii Red Ribbon. Po zniszczeniu armii przez Son Gokū, zaczął konstruować cyborgi od c1 do c20 i cell'a.
 

 
ndroid #19:
postać z Dragon Balla, mangi i anime Akiry Tiroyamy, jeden z androidów stworzonych przez Dr. Gero. Ma czapkę w kształcie stożka i jest gruby. Jego skóra była koloru biało fioletowgo. Na rękach ma otwory do pochłaniania Ki. Został pokonany przez Vegetę, który strzelił w niego Big Bang Attack (w formie Super Sayiana)
 

 
Android #18:
fikcyjna postać występująca w mandze Dragon Ball. W amerykańskiej wersji jej głos użycza Beyonce Knowles.
C-18 przed zamianą w cyborga była normalna dziewczyną. Dr Gero zmienił ją w cyborga 18, a jej brata bliźniaka w C-17. W trakcie Cell saga zostaje wchłonięta przez Cella, który osiąga swoje ostatnie stadium. W trakcie Cell game po jednym z ciosów Gohana SSJ 2 zostaje wypluta przez Komórczaka. Od tej pory opiekuje się nią Krillan. Po pewnym czasie 18 wychodzi za Krillana i rodzi mu córeczkę Marron. C18 ma blond włosy. Początkowo były proste i sięgały do ramion, następnie zmienia fryzurę na bardzo krótką.
 

 
Android #17:
Został stworzony przez Dr. Gero w celu zabicia Son Gokū. Jest tylko częściowo mechaniczny, gdyż został skonstruowany na bazie ludzkich komórek. Przez swoje nieposłuszeństwo został zdezaktywowany razem z C18. Po przebudzeniu zabił swego twórcę i zniszczył urządzenie, którym można było go zdezaktywować. Został zaabsorbowany przez Cell. W przyszłości został zabity przez Future Trunks. W Piekle Dr.Gero i Dr.Myu stworzyli drugiego C17, który po połączeniu z ziemskim C17 stał się Super C 17.
 

 
Android #16:
postać z Dragon Balla, mangi i anime Akiry Tiroyamy, jeden z androidów stworzonych przez Dr. Gero. Ma podłużną twarz i jaskrawo czerwone włosy. Nosi czarny strój i zieloną, grubą kamizelkę ochronną. Zaprzyjaźnia się z Son Gohanem, po czym pomaga w pokonaniu Cella.
 

 
oddzial coolera:
tworzy go trzech przedstawicieli obcych ras o niezgorszych poziomach mocy. Każdy z nich ma standardową zbroję, z tym wyjątkiem, że ich napierśniki mają tylko jeden naramiennik. Na każdym napierśniku znajduje się symbol Coolera, podobny do symbolu Odzdziału Ginyu
 

 
Cooler:
pierworodny syn Cold Daio i starszy brat Freezera. Występuje w DBZ filmach 5 i 6. Na Ziemię przybywa po śmierci brata i ojca, szukając zemsty. Potrafi transformować się na piąty poziom. Jest niezwykle pewnym siebie wojownikiem, dla którego nie liczą się uczucia. Wielokrotnie w czasie trwania filmu piątego mówi, że nie obchodzi go to, że jego brat nie żyje, tylko to że honor rodziny został splamiony. Nie wahałby się nawet poświęcić wszystkich swych bliskich, aby tylko zdobyć władzę nad wszechświatem. Zostaje pokonany przez Gokū i wysłany w kosmos, fragmenty jego ciała (popiersie) trafiają do maszyny zwanej Big Gete Star. Tworzy ona nieskończoność kopi ciała Coolera (tyle, że w metalowej zbroi). W wersji oryginalnej głosu użyczył mu Ryūsei Nakao, aktor dubbingowy Freezera.
 

 
Colda Daio:
ojciec Coolera i Freezera. Usłyszawszy o klęsce młodszego syna szuka go w miejscu gdzie znajdowała się Namek. Odkrywając że Freezer żyje "naprawia" go i rusza wraz z nim na Ziemię aby zemmścić się na Super Saiyaninie.
 

 
Oddział Ginyu:
zespół pojawia się w serii Dragon Ball Z na planecie Namek. Zostali wezwani przez Freezera w celu przywiezienia Scouterów (dzięki którym można było namierzyć Vegetę) i zlikwidować go oraz Ziemian przebywających na Namek. Zespół był najsilniejszą ekipą wojowników Freezera. Cechami charakterystycznymi teamu były dziwne tańce, zakłady (np. o tabliczkę czekolady) i specyficzne poczucie humoru. Wszyscy członkowie zespołu (oprócz Ginyū) zostają zabici po długiej walce stoczonej na Namek przez Vegetę. Ginyū jako jedyny z drużyny przeżywa, lecz żyje w ciele żaby.
 

 
Changeling
Freezer:
imperator galaktyczny, syn Cold Daio i młodszy brat Coolera. Jeden z największych przeciwników Son Gokū. Posiada zdolność transformacji.
 

 
Princess Snake:
jej pałac znajduje się w połowie Drogi Węża. Wabi do siebie śmiałków, którzy zmierzają na trening do North Kaio. Księżniczka ma niebieską skórę i burzę rudych włosów. Zwabiła do siebie także Son Goku, który początkowo myślał, że to ona jest sławnym mistrzem. Gdy wszystko się wyjaśniło i Goku ruszył dalej księżniczka zamieniła się w wielkiego węża i zaczęła go ścigać, lecz Son Goku zrobił unik, a ona się zaplątała. Lecz zanim to nastało Son Goku zaatakował ją techniką Kamehameha
 

 
Karin:
biały kot, który mieszka na szczycie Wieży Karin. Jest najlepszym mistrzem sztuk walki na Ziemi (nie licząc Wszechmogącego, którego pałac jest nad Wieżą). Pierwszym człowiekem, który dotarł na szczyt jego wieży był Kamesennin. Trenował u boskiego Kocura 3 lata, by zdobyć świętą wodę. Goku porzebował na zdobycie wody tylko 3 dni. Karin hodował fasolkę Senzu, która leczyła wszelkie obrażenia i zaspokajała głód na wiele dni. W wieży zamieszkał z nim Yajirobei (Żarłomir – manga, Jaskiniowiec – anime), który zaniósł tam rannego Goku skuszony obietnicą wielkiej wyżerki.
 

 
Mr. Popo:
wierny sługa Wszechmogącego. Zajmuje się jego pałacem i kwiatami rosnącymi w ogrodzie. Ma czarną skórę, jest dość niski i gruby, ma duże usta i idealnie okrągłe, nieprzeniknione oczka. Na głowie nosi turban. Mimo swojej budowy potrafi się niezwykle szybko poruszać i świetnie walczy. Son Goku musi go pokonać zanim dopuszczony zostanie przed oblicze Wszechmogącego. Jako środka transportu używa latającego dywanu.
 

 
Bogini Anin:
Annin jest strażnikiem świętego Furnace of Eight Divisions na granicy życia na Ziemi a Other World . Jest jedną z niewielu pracowników króla Yemma nie wyglądających jak ogr, a bardziej ludzko w fizycznej formie. Annin jest nieśmiertelna, ale to nie znaczy, że nie czuje bólu. Annin jest nieco ponadczasowa.
 

 
Enma Daio:
strażnik wrót do Zaświatów. To on decyduje gdzie wysłać dusze – do Nieba lub Piekła. Urzęduje za ogromnym biurkiem, wykonując papierkową robotę. Podczas ataku Buu, nie potrafi nadążyć z przepuszczaniem zmarłych którzy szturmują bramy zaświatów. Król Jama jest olbrzymem o czerwonej skórze i czarnej brodzie. Nosi fioletowy garnitur i hełm z rogami. Ma wybuchowy charakter i zmienne nastroje. Z racji swojego urzędu może grozić także bogom – zagroził ziemskiemu Wszechmogącemu, że wyśle go do piekła, jak mu będzie torował ruch.
 

 
Chii Shenlong:
Siedmiogwiazdkowy Smok – jeden z siedmiu złych smoków, zrodzonych z nagromadzonej w kulach ujemnej energii. Walczył jako czwarty. Jego żywiołem była ziemia. Wyglądał jak duży kret, jego pasją było rycie tuneli i wywoływanie trzęsień ziemi niszczących miasta. Powstał, gdy Bulma ożywiła wszystkich ludzi zabitych przez Vegetę.
 

 
Ryuu Shenlong:
Sześciogwiazdkowy Smok – jeden z siedmiu złych smoków, zrodzonych z nagromadzonej w kulach ujemnej energii. Jego żywioły to wiatr i woda. Jedyny smok płci żeńskiej. Ukrywał swoją prawdziwą formę przybierając postać kobiety o skórze koloru morskiej wody. Nosił wtedy imię Księżniczki Oto. Powstał, gdy Oolong poprosił Shenlonga o damskie majteczki (przeszkadzając Pilafowi w zdobyciu władzy nad światem).
 

 
Wu Shenlong:
Pięciogwiazdkowy Smok – jeden z siedmiu złych smoków, zrodzonych z nagromadzonej w kulach ujemnej energii. Jego żywiołem była elektryczność. Im więcej udało mu się jej wchłonąć, tym był silniejszy. Nie przewidział nadejścia deszczu, który spowodował spięcie i go poraził. Wtedy został łatwo pokonany przez Son Goku. Wu Shenlong powstał, gdy ożywiono Goku, zabitego przez Raditza.
 

 
Suu Shenlong:
Czterogwiazdkowy Smok (w pol. wersji Suszinron) – jeden z siedmiu złych smoków, zrodzonych z nagromadzonej w kulach ujemnej energii. Jego żywiołem był ogień. Jako jedyny walczył uczciwie, nie zaatakował Pan, gdy miał okazję, ponieważ była od niego słabsza. Jego walka z Goku została przerwana przez jego brata San Shenlonga.Później został zabity przez Lii Shenlonga. Powstał, gdy Piccolo zażądał od Boskiego Smoka młodości.
  • awatar Brolly: Nie zabolało przeczytac pierwszy wpis wiesz ?
  • awatar Vego.: Faktycznie interesujący pomysł na bloga ^^
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
San Shenlong:
Trzygwiazdkowy Smok (w pol. wersji Sanszinron) – jeden z siedmiu złych smoków, zrodzonych z nagromadzonej w kulach ujemnej energii. Jego żywioł to lód. Nie uznawał zasad fair play, wtrącił się do walki pomiędzy Son Goku a swoim bratem Czterogwiazdkowym Smokiem, którego nazwał słabym i zabił. W czasie walki z Goku nie zawahał się użyć Pan jako tarczy. Zamroził Goku, a później go oślepił. W końcu został pokonany techniką Ryuken. Powstał, gdy wskrzeszono wszystkich ludzi zabitych przez Piccolo Daimaio i jego synów.
 

 
Ryan Shenlong:
Dwugwiazdkowy Smok – jeden z siedmiu złych smoków, zrodzonych z nagromadzonej w kulach ujemnej energii. Walczył jako pierwszy. Jego żywiołem były zanieczyszczenia. Był dość duży i miał zieloną skórę. Został pokonany przez Son Goku dzięki pomocy robota Giro (w pol. wersji Gil), który przeciągnął jego i Pan do mniej zanieczyszczonych rejonów jeziora, do którego wrzucił ich smok. Powstał, gdy Son Goku wskrzesił ojca Upachiego
 

 
Lii Shenlong:
jeden z siedmiu złych smoków, zrodzonych z nagromadzonej w kulach ujemnej energii. Walczył na końcu. Był najsilniejszy z wszystkich złych smoków, miał białą skórę i rogi. Wchłonął w siebie wszystkie kule, przez co stał się silniejszy. Walczył z Gogetą, mimo że był słabszy przetrwał, bo fuzja Goku i Vegety rozpadła się. Udało się go pokonać dopiero dzięki technice Genki-dama.
 

 
Evil Shenlong:
jest złą wersją Shenlonga, powstał z ujemnej energii nagromadzonej w Smoczych Kulach. Pojawił się, gdy próbowano wezwać smoka za pomocą wypełnionych ujemną energią kul. Nie spełnił życzeń, zamiast tego rozrzucił kule wraz z pilnującymi ich złymi smokami po całej Ziemi. Jego skóra ma kolor granatowy.